Що краще: тепловізор чи прилад нічного бачення

01.11.2023

Надважливе завдання під час війни — забезпечити бійців необхідним обладнанням, що дозволяє ефективно знищувати ворога і захищає життя. До таких пристроїв належать тепловізори та прилади нічного бачення. Існує думка, що це дві назви одного і того ж приладу. Так це чи ні, та що краще: тепловізор чи прилад нічного бачення — розкажемо у статті.

 

Відмінність тепловізора від ПНБ

Перш ніж порівняти тепловізор і прилад нічного бачення, розглянемо окремо функції цих пристроїв. Тепловізори здатні розпізнавати теплове випромінювання від різних джерел (людей, тварин, машин, вогню тощо). За допомогою спеціальної оптики та біометричної матриці об’єкти, що є джерелами тепла, відбиваються на вбудованому екрані. Живі цілі позначаються іншим кольором.

До відмінностей тепловізорів варто віднести здатність ефективно працювати в найсуворіших погодних умовах: ніч, опади, дим, туман, пил тощо. Навіть у найспекотніші літні дні пристрій «засіче» ворога і за допомогою лазерного далекоміра визначить відстань до цілі.

На скільки бачить тепловізор? Сучасне високочутливе обладнання може визначати супротивника на відстані понад 2500 м і видає деталізовану «картинку».

 

Тепловизор Pulsar Helion 2

 

Найпопулярніші моделі тепловізорів в інтернет-магазині TOPOPTICS:

 

Цікавить Тепловізор?
Повний асортимент сучасних моделей Тепловізорів дивіться в каталозі.

 

Призначення приладів нічного бачення: їх перевага

Таке обладнання являє собою підсилювач залишкового світла. Сфера застосування пристроїв — спостереження за об'єктами вночі. Прилади нічного бачення (ПНБ) використовують цілу низку різноманітних технологій. Багато моделей обладнані електронно-оптичним перетворювачем.

За принципом роботи прилади нічного бачення відрізняються від тепловізорів. ПНБ реагують не на тепло, а на світло, що відбивається від об’єктів. Світіння місяця та зірок недостатньо для того, щоб око людини сформувало зображення. Пристрій нічного бачення здатний збирати та збільшувати це світло багаторазово, посилюючи зір і допомагаючи орієнтуватися в повній темряві.

ПНБ — необхідне обладнання для бійців і розвідників, що дозволяє виконувати спецоперації на фронті у темний час доби. Пристрій допомагає побачити мапу, керувати автівкою та навіть розміновувати територію вночі без застосування ліхтариків, які може побачити ворог.

До переваг ПНБ належить можливість налаштування функцій як в автоматичному, так і в ручному режимі. Крім того, сучасні пристрої максимально захищені від зовнішніх впливів. Раніше спалахи під час вибухів засліплювали користувача та виводили прилад з ладу. Зараз це питання вирішене — щойно з’являється джерело яскравого світла, пристрій автоматично вимикається.

 

прилад нічного бачення

 

Топ моделей приладів нічного бачення в інтернет-магазині TOPOPTICS:

  • PVS14Mini від DELTA;

  • PVS 14 ARMASIGHT NWMA-14 Gen 3+;

  • FLIR BNVD-51 Gen 3;

  • PVS14 Gen 3 B/W ALPHA PHOTONICS та інші.

 

Цікавить Прилад нічного бачення?
Повний асортимент сучасних моделей ПНБ дивіться у каталозі.

 

Тепловізор чи ПНБ: чому прилади не взаємозамінні

Яка різниця між ПНБ та тепловізором? Останні застосовуються для викриття супротивників і спостереження за ними на великій відстані. Прилад працює в будь-який час доби та застосовується на постах для запобігання нападу ворогів.

Але потрібно пам'ятати, що оптика тепловізора не «бачить» крізь скло, і якісне маскування може ввести апарат в оману. Пристрій не здатний розпізнати в темряві розтяжки, зброю та інші предмети. Застосування тепловізорів під час виконання нічної операції або пересування автівкою без фар вкрай небезпечне та не дає бажаного результату. Для таких цілей спеціально створені ПНБ.

Прилади нічного бачення — «очі» захисників вночі, котрі дозволяють побачити все до найменших деталей. Втім, і ці пристрої мають свої недоліки. Що не бачить ПНБ? Якщо потрібно виявити замаскованих супротивників, що сховались у засідці, це під силу лише тепловізорам, особливо, якщо ворог знаходиться на великій відстані.

Що ж обрати: тепловізор чи ПНБ? Кожен агрегат призначений для виконання певних завдань, тому нашим захисникам на війні потрібно мати в арсеналі одночасно обидва прилади та використовувати їх в залежності від ситуації.

 

Тепловізор чи ПНБ: порівняння та консультація в інтернет-магазині TOPOPTICS

Якщо ви шукаєте тепловізор чи ПНБ, порівняти характеристики цих пристроїв і придбати високочутливе та надійне обладнання можна в інтернет-магазині TOPOPTICS. У нас представлений великий вибір оптичних пристроїв з гарантією від виробників.

Не можете визначитися, що краще: ПНБ чи тепловізор, і потребуєте додаткової консультації? Зв’яжіться з нами в будь-який зручний для вас спосіб, і консультанти TOPOPTICS допоможуть вибрати сучасний оптичний прилад для розв'язання ваших завдань.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber