Для чого потрібен тепловізор на війні

03.11.2023

Тепловізор — це надважливе обладнання бійців і спецслужб, що застосовується для виявлення ворога в умовах поганої видимості та на великих відстанях. Принцип роботи пристрою полягає у вимірюванні теплового випромінювання, що надходить від об'єктів. У статті розберемося детальніше, для чого потрібен військовий тепловізор та які функції він виконує на передовій.

 

Шукаєте велику партію?
Зверніться за своєю спеціальною пропозицією вже зараз.
Або дзвоніть нашому менеджеру
+38-(050)-464-06-64

 

Функції та різновиди тепловізора

Що таке тепловізор військовий? На війні таке обладнання застосовується для виявлення ворожої техніки, що ховається у гірських схилах чи лісах. Пристрій допомагає відшукувати супротивника, що маскується в землі або траві. Інша функція тепловізорів — виявлення порушників, що хочуть перетнути державні кордони без належних дозволів.

Існує декілька видів тепловізорів:

  • автоматичні — встановлюються на техніці, виявляють об'єкти та стежать за ними;

  • портативні — мобільні та легкі. Такі прилади часто використовують спецпідрозділи та розвідка;

  • стаціонарні — зазвичай монтуються на високі будинки або щогли з метою безперервного спостереження за місцевістю.

 

Інфрачервоне розпізнавання об'єктів тепловізором

 

Як працює тепловізор в умовах війни

Робота приладу заснована на дії інфрачервоного випромінювання.

Пристрій складається з оптичної системи, детектора, процесора зображень і дисплею. Оптична система скеровує теплове випромінювання від цілей на матрицю з термісторами, що вимірюють його рівень.

Далі вступає в роботу процесор, що обробляє сигнали від детектора, перетворюючи їх на зображення. Дані посилюються та фільтруються, завдяки чому на дисплеї створюється високоякісна «картинка».

Об’єкти з різною температурою позначаються різними кольорами. Частіше за все військові тепловізори обладнані монохромним дисплеєм, де використовуються лише різні відтінки сірого.

 

Для чого тепловізор на війні?

Серед переваг військового пристрою можна назвати роботу за будь-якої погоди або в умовах низькій видимості: у тумані, димі чи в повній темряві, коли звичайні відеокамери не можуть зафіксувати об'єкти. Тепловізори здатні виявляти цілі на більшій відстані, ніж рядові камери.

Проте у приладів є ряд недоліків:

  • низька чутливість до матеріалів, що послаблюють теплове випромінювання. Тобто, пристрій може «не побачити» живий об’єкт, що знаходиться, наприклад, за склом;

  • за умов сильної турбулентності чи вітру можливе погіршення точності;

  • потреба у наявності спеціальних навичок для роботи з приладом;

  • існує ризик протидії та злому, тому виникає необхідність у застосуванні спеціальних захисних засобів.

 

Цікавить Тепловізор?
Повний асортимент сучасних моделей Тепловізорів дивіться в каталозі.

 

Популярні моделі приладів для військових в нашому каталозі

На ринку сучасних тепловізорів представлений широкий вибір високочутливого та надійного обладнання. Ознайомитися з асортиментом тепловізійних приладів можна в каталозі інтернет-магазину TOPOPTICS.

Популярні моделі тепловізорів від TOPOPTICS:

Хочете детальніше дізнатися, для чого військовий тепловізор потрібен на війні, або маєте питання щодо характеристик конкретних пристроїв? Зателефонуйте нам або завітайте в офіс — співробітники TOPOPTICS нададуть вам професійну консультацію та допоможуть вибрати оптимальну модель оптичного обладнання для розв'язання ваших завдань.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber