Чи варто купувати вживаний тепловізор

24.12.2023

Якісний тепловізійний прилад для полювання або використання у воєнних умовах коштує недешево: ціни подекуди сягають $6–10 тис. Найпоширеніший спосіб отримати високотехнологічну оптику за порівняно невеликі гроші — придбання товару, що був у використанні. Наскільки виправданою є така економія? Що краще: взяти нову недорогу модель чи купувати тепловізори б/у? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті. Поговоримо про переваги, недоліки та альтернативні варіанти купівлі вживаної техніки.

 

Новый тепловизор против б/у

 

Від чого залежить вартість вживаного тепловізора

На ціну оптичного приладу впливають:

  • тепловий сенсор — майже на 50%;

  • діаметр лінзи та окуляр — близько 20%;

  • дисплей та процесор — по 10%;

  • корпус і батарея — по 7–8%.

Для ефективності використання тепловізора значення мають не лише основні параметри цих елементів, а й ступінь їхнього зношення і загальний стан пристрою.

 

Плюси та мінуси тепловізійного приладу, що був у використанні

Перевагами вибору вживаної оптичної техніки є:

  • вартість. Такі тепловізори коштують дешевше за нові на 30–50%. Якщо ви плануєте використовувати прилад для полювання і виїздів на природу лише кілька разів на рік, сенсу витрачатися на сучасну модель немає. Оптики, що була у вжитку, цілком вистачить;

  • турбота про екологію. Придбавши вживану річ, покупець робить свій внесок у збереження природних ресурсів;

  • можливість купити сертифікований товар за ціною бюджетної моделі. Крім того, колишній власник може детально розповісти про особливості використання приладу, висвітлити його сильні та слабкі сторони.

Досить часто у продажу можна зустріти пропозиції товару, термін гарантії на який ще не сплив. Застарілі моделі за деякими характеристиками часто не поступаються новим, що коштують значно дорожче. Проте варто знати, що зазвичай вони мають більші габарити порівняно з сучасними зразками. На унікальні характеристики на кшталт підвищеної тривалості роботи акумулятора, широкого діапазону налаштувань взагалі розраховувати не варто.

 

Інтенсивне використання оптичного приладу, а особливо в суворих природних умовах, не найкращим чином впливає на його стан і функціональність. Випаровування вологи та діоксид вуглецю поглинають інфрачервоне випромінювання і через деякий час знижують чутливість приладу. Внаслідок частої експлуатації виходять з ладу також інші елементи. Наприклад, може випасти будь-яка кнопка, зламатися шнур від зарядки тощо. Якщо термін гарантії вийшов, ремонтувати оптику або замінювати старі деталі доведеться власним коштом.

 

Подряпини, потертості та тріщини на корпусі — типовий недолік техніки, що була у вжитку. Крім того, можливе неповне комплектування приладу. Виход з ладу тепловізора під час полювання не становить небезпеки для мисливця, для військового такий сценарій може коштувати життя і спричинити провал важливого завдання. Отже, якщо йдеться про службу в зоні бойових дій, у прифронтових і прикордонних регіонах, економія загрожує обернутися величезними ризиками.

 

Цікавить Тепловізор?
Повний асортимент сучасних моделей Тепловізорів дивіться в каталозі.

 

На що звернути увагу, купуючи б/в тепловізор

Якщо ви зважилися на придбання оптичного приладу, що був у використанні, обов’язково ознайомтеся з його характеристиками та поцікавтеся у продавця:

  • часом та інтенсивністю використання спорядження;

  • тривалістю роботи батареї та ступенем її зношення;

  • гарантійним терміном, комплектацією.

З’ясуйте, чи не падав прилад у воду, чи ремонтувався він та з якої причини. За можливості протестуйте роботу моделі вдень та у нічний час. Звісно, не кожен колишній власник чесно розповість про недоліки пристрою, тому таку річ як тепловізор краще купувати у знайомих або за оголошеннями у продавців з високим рейтингом.

 

Подержанный тепловизор

 

Що краще: новий чи б/в - 5 тепловізорів до $3000

Нові бюджетні прилади сьогодні можна купити за $540–1000. Щоправда, їхні характеристики не завжди відповідають військовим вимогам. Тепловізори для військових ЗСУ повинні мати невелику вагу, роздільну здатність матриці від 384×288 пікселів і відстань виявлення об’єкта — не менше 1,5 км. Серед недорогих моделей, що можуть використовуватися в умовах війни, варто звернути увагу на:

  • ThermEye Cyclops 335 Pro — Китай, $1810;

  • Infiray (iRay) XEYE 2 E3+ V2 — Китай, $1900;

  • Infiray (iRay) XEYE 2 E3 MAX V3 — Китай, $1920;

  • INFIRAY (iRay) FINDER FL35R - Китай, $2200;

  • Pulsar Axion 2 XG35 — Литва, $2780.

З детальними характеристиками цих та інших пропозицій ви можете ознайомитися на сайті TOPOPTICS. Ми пропонуємо тепловізори з гарантією виробника, що становить 2–3 роки. Якщо порівняти вартість нових тепловізорів в інтернет-магазині та вживаних приладів на дошках оголошень, можна побачити, що різниця не така вже велика. Отже, остаточний вибір — за вами.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber