PVS-7 чи PVS-14: який ПНБ краще обрати та чому?

12.02.2024

Нічні портативні монокуляри та окуляри (Goggles) є ідеальним вибором для спостереження і розпізнавання об’єктів у темний час доби. Надійні та ергономічні моделі розроблені відповідно до стандартів Міноборони США і пройшли тестування на полі бою.

У цьому матеріалі ми проведемо порівняльний аналіз двох найпопулярніших професійних зразків Portable Visual Search, розглянемо детально їхні характеристики, відзначимо відмінності та переваги PVS-14 проти PVS-7, пов’язані, зокрема, з виконанням бойових і рятувальних завдань, спостереженням за дикими тваринами та охороною територій.

 

pvs-14
pvs-7

 

Особливості моделей PVS-7 та PVS-14

Що краще: PVS-7 чи PVS-14? Перш ніж робити порівняння, зазначимо, що це не конкретні зразки (хоча існують базові моделі з такою назвою), а модельні лінійки, що складаються з різних варіацій приладів і постійно поповнюються новинками.

PVS-7 — серія приладів нічного бачення військового класу. Міцний корпус пристроїв виготовлений з полімерного матеріалу, що має високий ступінь захисту від води та бруду. Оптичний прилад, що відрізняється від бінокля наявністю лише одного об’єктива, можна носити в руці та кріпити на шолом, використовувати в несприятливих кліматичних умовах. Температурний діапазон — від -40°C до +50°C. Чіткість і деталізація зображень, можливість бачити об’єкти в суцільній темряві залежать від особливостей конкретної моделі, зокрема від покоління електрооптичного пристрою (наразі у продажу доступні ЕОП поколінь 2, 2+, 3 та 3+).

ПНБ можна купити як окремо, лише з інструкцією та гарантією, так і в повній комплектації — з чохлом, ременями, додатковими лінзами й кріпленнями. Вартість приладів лінійки в інтернет-магазині TOPOPTICS — від $3995 до $5000.

 

 

Модельний ряд PVS-14 — це вже монокуляри, що так само як зразки з попередньої серії випускаються в різних варіаціях і належать до різних поколінь, у межах яких додатково виокремлені рівні (Levels). Ці ПНБ добре виявили себе в польових умовах. Міцні й надійні конструкції витримують високі навантаження, безперешкодно працюють навіть під час сильного морозу, вітру, спеки, туману та опадів.

 

Моделі монокулярних приладів мають білий або зелений колір люмінофора, доступні в різних комплектаціях, яких є набагато більше, ніж у згаданій вище лінійці. Ціни на прилади нічного бачення PVS-14 варіюються від $3350 до $10 500.

 

 

Порівняння технічних характеристик PVS-7 vs PVS 14

Здійснимо порівняння PVS-7 vs PVS 14 на прикладі монокуляра PVS 14 Armasight NVMA14 Gen 3+ та окулярів PVS7 Armasight Nyx-7 Pro Gen 3+ Alpha Night Vision Goggle, що є в продажу на сайті TOPOPTICS.

Параметри

PVS7 Armasight Nyx-7 Pro Gen 3+ Alpha Night Vision Goggle

PVS 14 Armasight NVMA14 Gen 3+

Кут огляду

40

51

Об'єктив

27

19

Діоптрійне регулювання

від -5 до +5

від -6 до +2

Колір люмінофора

Зелений

Зелений

Ступінь захисту

MIL-810F

IP67

Збільшення

1

1

Робоча температура

-40...+50°C

-40...+50°C

Тип батареї

CR123A

CR123A

Мінімальний час автономної роботи за температури 25°С, год.

60

60

Вартість, USD

4000

4500

 

Що краще обрати PVS-7 чи PVS-14?

Якщо не заглиблюватися в нюанси, пристрої, що працюють за принципом «одна трубка — два ока», і монокуляри мало в чому відрізняються за характеристиками та коштують приблизно однаково. Прилади обидвох лінійок мають широке поле зору, високу зносостійкість, тривалий термін служби та можуть використовуватися за несприятливих природних умов. Конструкції добре захищені від пилу, вологи й механічних ушкоджень.

Водночас PVS-14 — легші та компактніші, можуть кріпитися не лише до шолома, а й до зброї. Отже, цей універсальний варіант є найзручнішим, якщо йдеться про використання і зберігання в польових умовах. Зверніть увагу: оптичні прилади, що є американською розробкою, випускають різні бренди, зокрема з України, США, Німеччини та Китаю.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber