Як правильно користуватися тепловізором

05.01.2024

Головне призначення тепловізійних приладів — виявлення інфрачервоного випромінювання від живих об’єктів і неживих предметів у несприятливих природних умовах і темряві. Ефективність роботи пристрою та, зокрема, якість виконання бойових завдань військовими залежить не тільки від функціональних характеристик оптики, а й від уміння правильно її застосовувати. У цій статті ми розповімо, як користуватися тепловізором, доглядати за технікою та запобігти помилкам, що здатні передчасно вивести пристрій з ладу.

 

Як користуватись тепловізором: особливості функціонування і налаштування

Перш ніж розповісти, як використовувати тепловізор, зупинімося коротко на принципі його роботи. Конструкція складається з:

  • оптичної системи;

  • детектора;

  • процесора;

  • дисплея.

Після потрапляння ІЧ-випромінювання в зону дії об’єктива сигнал надходить до чутливої матриці приймача. Спеціальний електронний блок (процесор) перетворює його на картинку, що демонструється на екрані у вигляді підсвічування різними кольорами. Червоний, помаранчевий і жовтий вказують на високу температуру, синій, чорний і зелений — на низьку.

 

Інформацію про те, як правильно користуватися тепловізором, можна знайти в інструкції. Ми розповімо лише про загальний алгоритм роботи з новим пристроєм.

 

Як користуватися тепловізором - комплектація

 

  1. Відкрийте коробку з монокуляром чи біноклем, переконайтеся в наявності усіх елементів, відсутності ушкоджень і дефектів.

  2. Зарядіть пристрій.

  3. Ознайомтеся з функціонуванням кнопок управління (живлення, захоплення, масштабування та налаштування режимів).

  4. Виберіть потрібний режим — спостереження, фото- або фільмування.

  5. Визначте тип масштабування (стандартне чи «кадр у кадрі») та палітру кольорів.

Далі вам залишиться спостерігати за ціллю через монокуляр або подвійні окуляри. Майже всі сучасні прилади під’єднуються до смартфона. Ця функція дозволяє зберігати та редагувати файли, а також керувати тепловою камерою дистанційно.

Запуск і вимкнення девайсу здійснюється натисканням лише однієї кнопки, що також вмикає режим сну. Під час безперервної роботи з приладом варто стежити за станом акумулятора. Деякі найновіші моделі показують точну кількість годин роботи тепловізора без підзарядки.

 

Зберігання і догляд за тепловізійним приладом

Крім опису конструктивних елементів і функцій, в інструкції містяться також деякі застереження та рекомендації щодо догляду за технікою. Зупинімося на найважливіших правилах експлуатації.

  1. Якщо тепловізор не використовується, тримайте його в чохлі. Це збереже пристрій від подряпин і ушкоджень, що можуть вивести її з ладу. Особливо обережно використовуйте прилади з великими лінзами. Кладіть техніку якомога далі від місць, доступних для дітей та домашніх улюбленців.

  2. За можливості застосовуйте лише штатні акумулятори. Якщо живлення здійснюється від батарейок, обирайте продукцію перевірених виробників. У разі тривалого невикористання камери обов’язково знімайте або виймайте зарядні елементи.

  3. Тримайте прилад у чистоті. Водночас відмовтеся від застосування агресивних мийних засобів, що можуть пошкодити металічні та гумові деталі. Для очищення тепловізора цілком достатньо вологих серветок і ватних паличок. Для протирання лінз використовуйте лише спеціальні серветки для оптики. Інколи вони входять до комплекту.

 

Як використовувати тепловізор

 

Що не можна робити з тепловізором? Намагайтеся уникати самостійного втручання в конструкцію. Навіть проста спроба відкрутити гвинти може призвести до пошкодження шліца і стати причиною для відмови в сервісному обслуговуванні. У разі виявлення будь-якої несправності краще звернутися до фахівця.

Не спрямовуйте об’єктив тепловізора на джерела інтенсивного теплового випромінювання (наприклад, на буржуйку або газовий пальник). Такі дії прискорюють вихід камери з ладу. Знаходячись у польових умовах, не забувайте щільно закривати відсіки для батарей та роз’єми для під’єднання джерел зовнішнього живлення.

 

Якщо ви лише збираєтеся придбати тепловізор для військових, віддайте перевагу приладам з підвищеним рівнем захисту від пилу та вологи. Моделі з індексом IP67 витримують перебування у воді протягом 30 хвилин, не бояться снігу і дощу. Щоб підібрати оптику з потрібними вам характеристиками, проконсультуйтеся з менеджером магазину TOPOPTICS.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber