Захисні костюми від тепловізорів для військових: чи існує плащ-«невидимка»?

09.12.2023

Сучасні технологічні розробки у військовій галузі дозволяють вести розвідку і боротьбу з супротивником в умовах суцільної темряви, диму, туману та густих опадів. Сховатися від ворога, що використовує прилади, чутливі до інфрачервоного випромінювання, допоможе захисний костюм від тепловізора.

Одяг з маскувальними властивостями випускають закордонні, а віднедавна й українські виробники. У цій статті розповімо про технології блокування випромінювання тепла і про доступні на ринку засоби захисту для військових.

 

Як працює захисний одяг від тепловізійних пристроїв

Тепловізійні монокуляри та біноклі не здатні визначати температуру тіла людини: вони «бачать» лише різницю між тепловими сигнатурами об’єкта і навколишнім середовищем. Отже, головним завданням, яке має виконувати окрема річ або комплект для маскування від тепловізорів, по суті є теплоізоляція — збереження тепла всередині та унеможливлення проникнення ІЧ-хвиль назовні.

Одна з основних характеристик, притаманних костюмам від тепловізора для військових — багатошаровість. Тканини першого шару (або кількох) можуть містити:

  • часточки металу;

  • полімери;

  • спеціальні волокна, що поглинають надмірну теплову енергію.

Їхня ключова функція — «екранування» тепла. Зазвичай склад матеріалів є ноу-хау виробника та зберігається в таємниці.

Зовнішній шар — камуфляж. Його забарвлення підбирається під колір оточення — ландшафту, рослинності, ґрунту тощо. Комбінація матеріалів дозволяє «розмити» силует людини в умовах нормального та поганого освітлення. Неабияке значення для маскування мають відсутність шуму (бажано, щоб тканина не шаруділа), водонепроникність і особливості крою, що не заважають вільному пересуванню.

 

Тепловідбиваючий одяг

 

Асортимент захисного одягу від тепловізорів на сучасному ринку

Нині у різних країнах можна придбати:

  • модульний костюм-антитепловізор;

  • тепловідбивне пончо;

  • маскувальний тент-накидку.

У нашій державі у продажу доступні переважно плащі-пончо і чотиришарові маскувальні екрани-сітки різних розмірів. Вони надійно захищають власників від ворожих дронів з тепловізором і застосовуються під час ночівлі.

Тканини, що роблять людину невидимою для тепловізійних оптичних приладів, а також одяг, призначений для застосування в бойових умовах, виготовляють компанії з Ізраїлю, Італії та США.

Влітку 2023 року в Україні з’явився виріб вітчизняного виробництва. Це накидка-пончо — захист від тепловізорів, вітру та опадів, що трансформується у два типи наметів. Унікальний засіб для маскування випробуваний в польових умовах у лісосмузі, запатентований та вже рятує наших захисників на передовій.

 

Українські захисні камуфляжні костюми проти тепловізора
Українські камуфляжні костюми
 

Плащі та накидки дозволяють військовим стати невидимими для ворога у темряві та за несприятливих погодних умов. Проте це зовсім не скасовує необхідність у застосуванні тепловізійних біноклів і монокулярів. В інтернет-магазині TOPOPTICS ви можете легко підібрати тепловізор, а також замовити його з доставленням у будь-який населений пункт України.

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber