Як сховатися від тепловізора: поради експертів

27.10.2023

Найголовніше завдання для кожного бійця під час нічних воєнних операцій — зберегти своє життя. Для цього потрібно знати, як сховатися від тепловізора та залишитися непомітним, щоб і надалі успішно виконувати бойові завдання й звільняти захоплені території. Адже цей пристрій створений спеціально задля виявлення ворога в темряві, в умовах поганої видимості та за будь-якої погоди.

 

Шукаєте велику партію?
Зверніться за своєю спеціальною пропозицією вже зараз.
Або дзвоніть нашому менеджеру
+38-(050)-464-06-64

 

Як обдурити тепловізор

Тепловізор працює наступним чином: об'єктив приладу приймає інфрачервоні хвилі, що за допомогою процесора перетворюються на цифрову «картинку». Зображення підсвічується певними відтінками. Якщо об'єкти мають температуру, що значно відрізняється від навколишнього середовища, вони підсвічуються насиченим червоним кольором. Оператор помічає яскравий контур та ідентифікує ціль. Що нижча температура об’єкта, то менш інтенсивний відтінок він має на екрані.

Тобто, щоб стати невидимим для цього приладу, варто послабити теплове випромінювання власного тіла. Іншими словами — укритися за надійною перешкодою, через яку оптика «не зчитує» температурні показники.

 

як сховатись від тепловізора

 

Що не бачить тепловізор: працюючі методи

Розглянемо надійні варіанти, як можна зменшити теплове випромінювання від об'єкту:

  1. Стіна

Що товстіша перешкода, то малоймовірніше, що вас засіче тепловізор. Надійний захист забезпечує товсте дерево, камінь або бетонний блок. Іноді гарно спрацьовує суцільний металевий паркан. Товста стіна не нагрівається від тіла, тому шансів бути «спійманим» тепловізором насправді мало.

  1. Скло

Цей матеріал віддзеркалює тепло, тому оптика «сліпне». Важливо, щоб скло було великим: це може бути перекриття в торговому центрі, кафе тощо. Але задля безпеки варто дотримуватись ряду правил:

  • не притискайтесь впритул до скла, адже тіло може його нагріти;

  • за можливості замаскуйте скляну стіну за допомогою гілок та інших матеріалів, щоб не привертати увагу ворога.

 

  1. Фольга

Як обдурити тепловізор іншими способами? Фольга — це тонкий лист металу, що відбиває теплові промені, унеможливлюючи чи принаймні ускладнюючи процес зчитування їх тепловізором. Ось чому під час облаштування приміщень воєнного значення з внутрішньої сторони нерідко використовують фольгований шар, щоб тепловізор противника не зміг виявити солдат. Цей метод особливо добре працює за умови низької температури, адже з її підвищенням усередині укриття нагріватиметься і сама фольга. Хоч метод і кустарний, але він врятував багато життів.

  1. Новітні технології схову

Нещодавній винахід — захисні костюми, що працюють за принципом хамелеона. Температура такого одягу здатна підлаштовуватися під навколишнє середовище. Таким чином теплокровний об'єкт перестає виділятися на фоні прохолодного довкілля.

 

що не бачить тепловізор

 

Сучасні тепловізори в інтернет-магазині TOPOPTICS

Тепер ви знаєте, чи можна сховатися від тепловізора. До речі, придбати високочутливі сучасні та надійні прилади можна в інтернет-магазині TOPOPTICS, що пропонує величезний асортимент оптичних пристроїв.

Зателефонуйте нам або завітайте в офіс у Києві, і наші менеджери нададуть вам професійну консультацію та допоможуть вибрати сучасну модель тепловізора, що здатна з легкістю виявляти ворога.

 

Цікавить Тепловізор?
Повний асортимент сучасних моделей Тепловізорів дивіться в каталозі.

 

Топ моделей тепловізорів від TOPOPTICS:

Схожі статті
icon_callback icon_teleg icon_viber