Найкращі біноклі для полювання: Рейтинг біноклів для мисливця

03.10.2021

Вибір бінокля для мисливства, туризму або досліджень, на перший погляд не представляє складнощів. Здавалося б, зайшов в магазин і придбав кращий бінокль для полювання по бюджету і потужності. Але застосовуючи пристрій на практиці нерідко виникають проблеми з його важким вагою в далеких походах, великими габаритами, низькою якістю картинок або повільної фокусуванням. Тому експерти рекомендують кращий бінокль для мисливця вибирати з урахуванням основних критеріїв під свої завдання. Як правило, рейтинг біноклів для мисливців включає популярні моделі, які користуються попитом у покупців для різних завдань.

 

Критерії вибору кращих біноклів для полювання і туризму

Бінокль – оптичний прилад, що дозволяє мисливцям, своєчасно виявити причаївся звіра в кущах або птицю на деревах. Він також служить незамінним супутником в далеких походах туристам, співробітникам спеціальних загонів і військовим. З його допомогою можна проводити розвідку місцевості, завчасно приготуватися до зустрічі з дичиною і спостерігати за природою.

На ринку оптичної техніки представлені різноманітні моделі хорошого класичного і сучасного бінокля для мисливства з безліччю додаткових функцій. Щоб правильно вибрати і купити підходящий варіант, слід враховувати такі критерії:

 • зручність застосування, легкість ваги;
 • технічні характеристики;
 • захист від запотівання, вологи;
 • ударостійкість;
 • розширені можливості;
 • надійність;
 • оптичну систему на призмах порро або руф;
 • відгуки користувачів, поради експертів.

Компактність, зручність у застосуванні, залежить від ряду факторів, включаючи матеріал корпуса, системи призм і особливості конструкції. Наприклад, оптика з системою призми porro характеризується різними осями в окулярі і об'єктиві, що пояснює різницю їх відстаней. Але в пристроях з системою roof призми розташовані на одній осі, що забезпечує компактність розмірів. Вони характеризуються більшою надійністю, чіткістю зображення і іншими достоїнствами.

 

Істотним показником при виборі є вага, розмір оптичного інструмента. Адже в його завдання входить виявлення обережних представників фауни. Тому тривалі спостереження повинні проводитися комфортно без напружень в руках, що забезпечує компактний бінокль для полювання. Більшість сучасних моделей обладнані механізмом центрального фокусування з можливістю оперативної маніпуляції налаштувань навіть в рукавичках.

 

Збільшення і об'єктив

На відміну від інструментів, здатних зробити навколишній світ більш близьким, бінокль має стереоскопічним зором. Комфортне спостереження дозволяє відчувати об'ємність картинок, а чим менше збільшення з великою відстанню між лінзами, тим сильніше відчувається ефект пластичності. Для професіоналів кращий бінокль для полювання той, який не відчувається в процесі спостережень. Тому вибираючи хороший прилад, важливе місце займають технічні параметри діаметру і збільшення об'єктива. Наприклад, дані 10х42, які вказані в назві моделі виробником, означають діаметр об'єктиву 42 мм та наближення в 10 разів.

 

Багато сучасні моделі виробляються зі змінною кратністю, відрізняючись універсальністю і простотою регулювань. Але апарат з зумом програє в якості зображень біноклям з фіксованою кратністю. У них відсутня яскравість картинок і гідну якість зображень. Все ж вони популярні у будівельників, охоронців, а також для панорамних спостережень.

 

Біноклі можуть бути незручними при великій кратності, а вузькість поля зору відбивається на складності спостережень за птахами чи тваринами. Варто враховувати, що кратність і поле зору залежать також від місцевості, на якій проводиться полювання. Якщо в лісі інструмент збирає багато світла, то кратність скорочується. Для спостережень в горах або на великому відкритому просторі потрібно високопотужна модель: 10х і більше.

 

У процесі полювання важливими вважаються також показники світлосили і роздільної здатності. Можливість проводити спостереження в складних умовах видимості забезпечується якістю оптичних стекол, діаметром об'єктива і просвітлюючих покриттів.

 

Топ біноклів для полювання, риболовлі та інших завдань

З року в рік рейтинг біноклів для полювання поповнюється все новими, вдосконаленими моделями, вражаючи універсальністю, легкістю, великим набором функцій і ціновою доступністю. Щоб визначити для себе найкращий бінокль для полювання, необхідно врахувати спосіб і місце проведення. Спостереження із засідки можуть відрізнятися від полювання в степу, лісу або ходової. Але є універсальні моделі з наявністю далекоміра, складною електронікою, освітленням або оптикою нічного бачення.

 

Наприклад, бінокль з далекоміром бренду Fusion серії 1 MILE ARC 12X50 дозволяє визначати відстані до 1 км до спостерігаємого об'єкта за рахунок проясненій оптиці з призмами зі скла Bak-4. Зображення виходять якісними, контрастними навіть на великій відстані. Прилади нічного бачення складно вибрати за призначенням і необхідним характеристикам. Адже треба врахувати покоління електронно-оптичного перетворювача в поєднанні зі стандартним набором характеристик.

 

Незважаючи на суб'єктивність рейтингів, з їх допомогою користувачі можуть мати уявлення про особливості вибору. Найчастіше уваги варті повнорозмірні пристрої, що володіють потужними параметрами.

 

З нашого боку уявімо популярні топ моделі кращого бінокля для мисливства та рибальства:

 

 1. Accolade 2 LRF Pro бренду Пульсар має вбудований високоточний лазерний далекомір, бінокулярна схема Старому, забезпечує комфортом спостереження для очей, функція Image Detail Boost з високою якістю ідентифікації об'єктів до 1,8 м на відстані 1,8 км в повній темряві.
 2. Yukon 8 – універсальна модель бренду Pulsar оснащується високоякісною оптикою руф з водовідштовхувальним багатошаровим покриттям на лінзах. Техніка бюджетного класу має середню дальність.
 3. Celestron Cavalry з широким полем зору, цифровим GPS та дальномірною сіткою підходить для рятувальників.
 4. Swarovski SLC забезпечує відмінні параметри яскравості, контрасту отриманих зображень.  
 5. Bushnell H2O 8X42 ROOF має просвітлюючі багатошарове покриття лінз і преміальні призми Bak-4, даючи користувачеві контрастні, яскраві картинки. Прилад виконаний у водонепроникному корпусі з заповненням азоту, що дає можливість працювати в будь-яку погоду. Легкий вага, компактний розмір забезпечують зручність в далеких походах, на риболовлі.
 6. Eagle Optics Ranger ED має багатошарове покриття, що просвітлює, виняткову оптику. Апарат виконаний у полегшеному корпусі.
 7. Бінокль далекомір Leica Geovid визнаний кращим з безпрецедентним оптичним показниками з лазерним далекоміром і новітньою системою порро-лінз.
 8. Vanguard Endeavor ED II 8x42 з японськими скляними лінзами, відмінною фокусуванням і широким полем зору.
 9. Для любителів високої якості оптики ідеальної буде портативна модель Pentax AD 9x32 W.
 10. Swarovski EL модель Swarovision – легкий, водонепроникний апарат з діелектричним покриттям і руф-призмами.

Можна багато перераховувати топових інноваційних варіантів, вражаючих різноманітністю функціоналу, матеріалами, що застосовуються в конструкції. Але слід розуміти, що важливіше модного дизайну хороший бінокль для полювання повинен мати високу якість оптики, легкий вага, захист, простоту застосування.

 

Рекомендації експертів

Підводячи підсумки вищесказаному, хотілося б відзначити, що кращий бінокль для полювання завзятим любителям промислу буде з показником кратності 4-7 і діаметром об'єктива від 25 до 40 мм. Він підходить для вистежування дичини і диких тварин. Туристам підійдуть прилади з показником 10х50, а рибалкам важлива герметичність, захист корпусу від вологи, механічних впливів.

Хороша роздільна здатність, потужне збільшення параметри оптики, важливі для гірських видів мисливської ремесла. Вони відрізняються від пристроїв з оптимальними характеристиками, необхідними в лісовій місцевості. Тому професіонали рекомендують відповідально робити вибір бінокля для мисливства, враховуючи умови експлуатації і поставлені завдання. Новачкам краще скористатися порадами експертів в спеціалізованих магазинах оптики.

 

icon_callback icon_teleg icon_viber