Огляд Pulsar Thermion Duo DXP50

12.05.2023

Pulsar Thermion Duo DXP50, безумовно, справив фурор, коли вперше представили його. Перший мисливський оптичний приціл, що поєднує тепловізійне і цифрове зображення, — це крок у майбутнє полювання. Він був доступний для покупки протягом деякого часу, і ми раді поділитися тим, що думають про нього мисливці. Прочитайте!

 


Hunter's review

 

Магія мультиспектра

Найбільша унікальність Pulsar Thermion Duo DXP50 міститься в його назві — він має два незалежних канали. Один денний цифровий, а інший – потужний тепловий. 

“Ви могли подумати, що, додавши денну оптику, Pulsar заощадив на теплової частини? Очевидно, що ні, оскільки технічні характеристики такі ж, як і в інших високоякісних тепловізорів з їх обширного асортименту”, - запевняє Night Vision Viking, мисливець і тестувальник спорядження зі Швеції.

Його колега з Португалії Хорхе Коста, який також є зіркою відеоролика про запуск Duo, був одним з перших, хто випробував пристрій, і його думка збігається з думкою Night Vision Viking: “Thermion Duo DXP50 відрізняється приголомшливим якістю обох каналів, теплового і цифрового”.

 

Pulsar Thermion Duo DXP50

 

Ось приклад в цифрах: Duo оснащений тепловизионными датчиками роздільною здатністю 640x480 пікселів при 17 мкм – одними з кращих, доступних на ринку. Якість та деталізація, які він забезпечує разом з тепловізійним об'єктивом F50/1.0, до теперішнього часу стали майже легендарними. Навіть густий туман і рослинність не завадять оптичного прицілу відображати чіткі, легко ідентифіковані цілі в тепловізійному режимі.

Між тим, цифровий сенсор 4K CMOS 3840x2160 відповідає за відображення інформативного зображення протягом дня. Багато мисливців порівнюють його якість із зображенням, яке ви бачите на власні очі, і Ріккардо Тамбурин, мисливець з Італії, зазначає, що воно “дозволяє мисливцеві отримувати відмінну чіткість навіть при максимальному збільшенні”.

І що найприємніше? Ви можете комбінувати два канали в режимі "Картинка в картинці", віддаючи перевагу тепловізійного або цифрового зображення. Ця функція вражає уяву знову і знову – можливість бачити обидва зображення одночасно просто фантастична. Ви напевно відкриєте для себе речі, які не відкрили б без цієї технології. Це досить дивно, карколомно, і це потрібно побачити на власні очі, щоб повністю зрозуміти і повірити.

Ріккардо теж великий шанувальник цієї функції, назвавши її своєю коханою: “Мені подобається функція багатозадачності в PiP вікні.  Мисливцеві доступно безліч варіантів: від стандартного використання, такого як цифрова або тепловізійна камера, до комбінації того й іншого; ви можете вибрати відображення тепловізійного зображення на цифровому дисплеї або навпаки.”

Філ Тейлор, який представляє мисливців Великобританії, пояснює, як це можна використовувати на практиці: “Наявність тепловізора одним натисненням кнопки дійсно допомагає виявити, скажімо, мунтжака в чагарнику, оскільки він воліє ховатися, і іноді вам важко влучити в нього за допомогою денної оптики. Отже, ви можете виявити його з допомогою теплового каналу, а потім знову переключитися на канал 4K, щоб зробити знімок.”

Та “натискання кнопки” в даному випадку не метафора – все, що вам дійсно потрібно зробити, щоб отримати тепловізійне або цифрове зображення, - це натиснути одну зручно розташовану кнопку, що, за словами Night Vision Viking, займає “менше частки секунди”.

 

Pulsar Thermion Duo DXP50
Pulsar Thermion Duo DXP50
Pulsar Thermion Duo DXP50
Pulsar Thermion Duo DXP50

 


Hunter's review

 

Готово, встановлено, нуль

Мультиспектральное зір поки ще нова технологія, тому, природно, у мисливців виникають різні запитання. Одна з найпоширеніших помилок Ріккардо пов'язана з пристрілкою: «Деяких мисливців лякає подвійна пристрілка, яка потрібна, тому що цифрова та тепловізійна лінзи знаходяться на різних рівнях. Але я кажу їм, щоб вони не турбувалися, так як це дуже просто. Тобі просто потрібно трохи більше патронів».

Компанія Night Vision Viking розглядає це як можливість: “Ви можете обнуляти канали незалежно, що означає, що ви можете використовувати один і той же нуль для обох каналів, або вибрати різні. Наприклад, ви можете обнулити тепловий канал на відстані 100 метрів, тому що не хочете робити далекі знімки в темряві (європейський стиль). Для денної оптики 4K ви можете встановити нульове значення на позначці 200 метрів, тому що в цей час доби ви відчуваєте себе більш комфортно. Просто до тих пір, поки ви пам'ятаєте, що робите, – завжди знайте свій нуль.

 

 

Класика зустрічається з ергономікою

“Я думаю, що Thermion Duo DXP50 - фантастичний приціл, і ідея мати два зовсім різних каналу в одному прицілі є революційною”, - каже Філ про пристрої, але ми хочемо копнути глибше. Крім мультиспектрального зору, які ще особливості виділяють його з натовпу?

По-перше, ми б сказали, що це класичний дизайн. Встановлюється на стандартні 30-міліметрові кільця, він має традиційний вигляд, який “поєднується практично з будь-якою вогнепальною зброєю”, - каже Night Vision Viking, називаючи його “гарним продуктом”.

Він також відрізняється зразковою ергономікою – всі елементи управління розташовані близько до окуляра, в той час як коліщата фокусування розташовані по обидві сторони об'єктива, що робить Thermion Duo DXP50 по-справжньому універсальним пристроєм. Або, як висловився Хорхе: “дуже зручний у використанні і простий в експлуатації. В ньому дійсно є все”.

Отже, якщо вам подобається пробувати щось нове, бути на передньому краї технологій і підтримувати стильний зовнішній вигляд, Pulsar Thermion Duo DXP50, безумовно, те, що вам потрібно. Ріккардо також рекомендує оптичний приціл тим, хто хоче “уникнути установки різних прицілів (наприклад, стандартного денного та тепловізійного для нічного), заощаджуючи багато грошей”.

Він також застерігає пам'ятати, що цифрова камера призначена для денного світла, а не для сутінків і нічного часу, як, скажімо, у Digex C50. Тим не менш, Duo дійсно має функцію автоматичного переходу в режим низької освітленості, перемикаючись з повнокольорового зображення на чорно-біле. Ріккардо пише: “Я спробував виміряти потенційну продуктивність камери в сутінках, і, чесно кажучи, я був здивований цим, тому що вона показує вам тварину (чорно-біле зображення) навіть в умовах дуже низької освітленості. Але це не робота Duo, так що не чекайте занадто багато!”


Hunter's review

 

Безмежне використання

Унікальне поєднання денного цифрового і тепловізійного зображення робить Thermion Duo DXP50 надзвичайно універсальним пристроєм, який можна використовувати в різних ситуаціях. За словами Ріккардо, поки дозволяють правила, ви можете використовувати його без будь-яких обмежень: “Від білки до оленя, від пацюка до дикого кабана. Вдень або вночі.”

Філ каже, що приціл ідеально підходить для “мисливця-любителя, який любить залишатися на вулиці протягом години після настання темряви в пошуках проблемної лисиці. Я думаю, це також було б здорово для хлопців, які хочуть зайнятися вистежуванням, а потім залишитися на вулиці для боротьби з шкідниками. Таким чином, ви отримуєте найкраще з обох світів, з чіткістю денний оптики і потім тепловізійної в будь-який час доби.”

Ми розробили Pulsar Thermion Duo DXP 50 для тих, хто любить полювати в будь-яких умовах, але, можливо, їх лякає необхідність носити з собою два оптичних прицілу. Як зауважує Філ, це “безумовно, допоможе вирішити проблему людей, яким доводиться брати з собою дві гвинтівки, оскільки це один оптичний приціл, який робить все це”.

 

«Я спробував виміряти потенційну продуктивність камери в сутінках, і, чесно кажучи, я був здивований цим, тому що вона показує вам тварину (чорно-біле зображення) навіть в умовах дуже низької освітленості».

Ріккардо Тамбурин, мисливець з Італії

 

Pulsar Thermion Duo DXP50

Дотик до майбутнього

Можливо, ще занадто рано говорити про те, що Thermion Duo змінить спосіб нашої полювання, але це, безсумнівно, погляд на наше майбутнє. Як говорить Night Vision Viking, “тут є місце як для цифрового, так і аналогового зображення, але, враховуючи можливості Duo з високою якістю зображення в денний час у поєднанні з тепловізійної технологією в одному пристрої, це те, до чого кожен повинен як мінімум серйозно придивитися”.

Отже, чи варто вам піти на це? Звичайно, ми скажемо, що вам слід це зробити – за умови, що місцева влада дозволяє полювання з цифровим і тепловізійним обладнанням там, де ви живете. Ви повинні це зробити, тому що Thermion Duo DXP50 дійсно є видатним пристроєм. Як резюмує Night Vision Viking: “Він володіє дивовижним поєднанням технологій без будь-яких видимих недоліків. Він красивий і ергономічний. У нього безліч функцій, але він як і раніше простий у використанні. І хоча це недешево, але воно того варте!”

Джерело: pulsar-nv.com

icon_callback icon_teleg icon_viber